General Motors wypuści kolejną hybrydę do ładowania w 2027 roku

cze 05, 2024

Chevrolet Buick General Motors

Dyrektor generalna GM, Mary Barra, potwierdziła, że w 2027 roku w Ameryce Północnej zadebiutuje pierwszy od wielu lat nowy hybrydowy model plug-in od General Motors. Informację tę podała Mary Barra, dyrektor generalna GM, która w zeszłym tygodniu w wywiadzie dla The Detroit News potwierdziła oczekiwaną datę premiery nowego PHEV firmy. Chevrolet Volt, którego produkcja została zakończona po roku modelowym 2019, był ostatnim hybrydowym modelem plug-in GM.

Plany GM dotyczące wprowadzenia na rynek nowych modeli PHEV

Chociaż rok 2027 może okazać się nieco późniejszym terminem, niż niektórzy z nas oczekiwali, Barra zaznaczyła, że terminy te w dużej mierze wiążą się z niedawno zaktualizowanymi przepisami EPA dotyczącymi federalnych norm emisji. Oprócz planowanego do 2055 roku dwukrotnego obniżenia emisji spalin rządowy mandat obejmie samochody osobowe i ciężarowe w latach modelowych 2027-2032.

chevrolet-equinox-plus-2024-020.jpg

Barra powiedziała również reporterom, że GM zmieniło swoją strategię z koncentracji wyłącznie na pojazdach elektrycznych na włączenie do oferty w USA niektórych modeli PHEV ze względu na nowe normy regulacyjne. Stwierdziła: "...hybrydy plug-in są ważną częścią spełniania norm i zapewniania konsumentom większego wyboru, więc w miarę rozwoju środowiska regulacyjnego dla nas miało sens przejrzeć naszą strategię".

Czy w Ameryce pojawi się Equinox PHEV?

Oczywiście większość ludzi zastanawia się, jaki konkretnie model GM otrzyma napęd hybrydowy plug-in? Myślimy, że całkiem możliwe, że będzie to Chevy Equinox. Dlaczego? Sama Barra dała wskazówkę, mówiąc wcześniej w tym roku, że GM wdrożyło już tę technologię na innych rynkach. Następnie podczas wywiadu w zeszłym tygodniu powiedziała: "Jak już mówiliśmy, ta technologia jest już w naszym posiadaniu. Obecnie wdrażamy ją w Chinach".

montreal-quebec-chevrolet-volt-ev-electric-vehicle-charging-station.jpg

Obecnie General Motors sprzedaje na chińskim rynku dwa hybrydy plug-in: Buick Velite 6 i nowy Chevrolet Equinox Plus PHEV. Ten ostatni, według przedstawicieli GM, oznacza debiut nowego pokolenia układów napędowych PHEV GM. Układ ten łączy silnik elektryczny i 1,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 177 KM z 188-konnym silnikiem elektrycznym. Chociaż do premiery pozostało jeszcze kilka lat, spodziewamy się zobaczyć w USA podobny model hybrydowy plug-in Chevy Equinox 2027 roku.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna