Kia zdecydowała się wycofać ponad 100 tysięcy modeli Sportage I Carnival z powodu listew dachowych

lut 12, 2024

Kia, we współpracy z Narodową Administracją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA), ogłosiła rozpoczęcie akcji serwisowej obejmującej ponad 100 000 modeli Sportage i Carnival. Przyczyną akcji serwisowej jest problem z listwą dachową. Zgodnie z dokumentami przekazanymi do NHTSA, listwa dachowa w niektórych pojazdach może odczepić się od reszty samochodu, co znacznie zwiększa ryzyko wypadku.

17994-2023-sportage-sx-1635358191.jpg

Co ciekawe, mimo że akcja serwisowa obejmuje oba modele, to dotyczy ona pojazdów wyprodukowanych w różnych fabrykach. Akcja serwisowa dla modelu Sportage obejmuje 40 426 pojazdów z roczników 2023-2024 i dotyczy pojazdów wyprodukowanych w Georgii, natomiast akcja serwisowa dla modelu Carnival obejmuje 60 623 pojazdów z roczników 2022-2024 i dotyczy pojazdów wyprodukowanych w Korei. Według dokumentów NHTSA, wadą fabryczną jest obarczony tylko jeden procent objętych akcją serwisową pojazdów.

2024-kia-carnival-exterior-118-645a57edec003.jpg

Dokumentacja przekazana do NHTSA wskazuje, że listwa dachowa może poluzować się lub odczepić od pojazdu z powodu wadliwych zaczepów mocujących lub nieprawidłowego montażu listwy dachowej podczas procesu produkcji.

18000-2023-sportage-sx-1635358174.jpg

Właściciele objętych akcją serwisową pojazdów otrzymają pisemne powiadomienia w marcu. Zaniepokojeni właściciele mogą sprawdzić, czy ich pojazdy podlegają akcji serwisowej na stronie internetowej NHTSA w sekcji "Odwołania". Właściciele objętych akcją serwisową pojazdów mogą udać się do autoryzowanego serwisu Kia, gdzie ich pojazdy zostaną bezpłatnie sprawdzone, a w razie potrzeby listwy dachowe zostaną naprawione lub wymienione.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna