Nowy Elektryczny Sedan 2025 Audi e-Tron GT to najmocniejszy samochód firmy, jaki kiedykolwiek zbudowano

cze 24, 2024

Audi

Podczas gdy miłośnicy natury mogą bez końca dyskutować o wartości sportowego sedana elektrycznego Porsche Taycan, o jego korporacyjnym kuzynie, Audi E-Tron GT, mówi się niewiele. Jak przewidywano aktualizację pierwszego modelu, teraz pojawiła się przeprojektowana i zmodernizowana wersja Audi, która będzie oferowana w trzech wersjach wyposażenia. Oto, czego można się spodziewać pod względem osiągów i cen w gamie Audi E-Tron GT 2025.

2025-audi-etron-gt-4.jpg

Audi twierdzi, że udało im się zrzucić kilka kilogramów wagi z akumulatora o pojemności 97 kWh, przy jednoczesnym zwiększeniu pojemności magazynowania energii o 12% dzięki 33 modułom ogniw z zoptymalizowanym chłodzeniem. Teraz pojemność rekuperacji energii wzrosła z 290 do 400 kW. Audi deklaruje maksymalny zasięg zaktualizowanego E-Tron GT na około 600 km w idealnych warunkach testowych w Europie. Podwozie zostało całkowicie przeprojektowane, z nową programowalną pneumatyczną zawieszką z dwiema komorami i dwoma zaworami, która może przechylać się i pochylać w zakrętach, aby samochód pozostał bardziej płaski (podobnie jak nowe zawieszenia Porsche Panamera i Taycan).

2025-audi-etron-gt-5.jpg

Pierwsza z trzech wersji wyposażenia to Audi S E-Tron GT, z lekko przeprojektowanym wyglądem, który obejmuje czarną maskę wokół nosa, trójwymiarową kratkę chłodnicy, kurtyny powietrzne w dolnym zderzaku i pasek w kolorze nadwozia dla przyjemnego kontrastu z przodu. Z tyłu znajduje się dyfuzor ze stromymi pionowymi żebrami, z wkładką w kolorze nadwozia. Wszystkie E-Tron GT mogą pochwalić się napędem na cztery koła, a model S generuje 670 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Do wersji S można wybrać czerwone zaciski hamulcowe.

2025-audi-etron-gt-11.jpg

Średnia wersja wyposażenia 2025 Audi E-Tron GT to RS, gdzie kratka chłodnicy została zmodernizowana do struktury siatki 3D, z L-kształtnymi aerodynamicznymi łopatami z przodu i z tyłu, a także pionowym czerwonym reflektorem w stylu sportowym. Dla obu wersji RS dostępny jest 21-calowy wzór felg "AVUS" inspirowany projektem z 1991 roku, a także inne opcje 20-calowych felg dla każdej wersji wyposażenia. RS generuje łączną maksymalną moc 845 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy.

2025-audi-etron-gt-29.jpg

Najwyższy model Audi RS E-Tron GT Performance dostępny jest z ekskluzywną matowo-ciemnioną karbonową nakładką dachową i pakietem detali, a także z ekskluzywnym kolorem nadwozia Bedford Green. Ten model jest również wyposażony w dodatkowy biały wyświetlacz kierowcy inspirowany prędkościomierzem Audi RS 2 Avant z 1994 roku.

Absolutnie topowy model RS Performance generuje niesamowite 912 KM i jest de facto najmocniejszym seryjnie produkowanym samochodem Audi, jaki kiedykolwiek można było kupić. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 2,5 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 250 km/h.

2025-audi-rs-etron-gt-performance7.jpg

Wszystkie wersje wyposażenia są dostępne z panoramicznym szklanym dachem z zaciemniającym inteligentnym szkłem. Oba warianty RS są wyposażone w hamulce węglowo-ceramiczne z powłoką z węglika wolframu, które są opcjonalne w wersji S, w kolorze czarnym, czerwonym lub pomarańczowym. Dla każdej wersji wyposażenia dostępne są również dziesięciotłoczkowe hamulce węglowo-ceramiczne w kolorze antracytowym lub czerwonym.

2025-audi-etron-gt-1.jpg

Cena wywoławcza Audi e-Tron GT 2025 w Europie wynosi ponad 135 000 USD za Pakiet s, a RS Performance osiąga ponad 172 000 USD.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna