Pierwsze spojrzenie na wydajność 2024 Tesla Model 3: większa moc dla najmniejszego Samochodu Elektrycznego Tesli

maj 03, 2024

Tesla

Najnowsza Tesla Model 3, tak zwana wersja Highland, sięga nowych wyżyn, wreszcie otrzymując wersję Performance, która wskrzesza bardziej sportowy poziom wyposażenia o tej samej nazwie, oferowany w elektrycznym sedanie Model 3 przed modernizacją. Co więcej, ten Model 3 Performance dziedziczy te same stylistyczne i techniczne ulepszenia, co cała linia "trójki" w tym roku, Tesla twierdzi, że jest to najmocniejszy Model 3 jaki kiedykolwiek zbudowano. To dlatego, że Tesla Model 3 Performance ma 510 koni mechanicznych i, jak się twierdzi, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Deklarowana prędkość maksymalna to 262 km/h.

2024teslamodel3performancehighland1.jpg

Dzięki 510 koniom mechanicznym i 742 Nm momentu obrotowego z dwóch silników elektrycznych, odświeżony Tesla Model 3 Performance ma wywoływać uśmiechy na twarzach ludzi. Według Tesli te parametry odpowiadają 22% większej mocy stałej, 32% większej mocy szczytowej i 16% większemu momentowi obrotoвому szczytowemu niż mógł zapewnić poprzedni Model 3 Performance.

2024teslamodel3performancehighland46.jpg

Aby poradzić sobie z takimi parametrami, inżynierowie Tesli zainstalowali nowe elektronicznie adaptacyjne amortyzatory, które mogą stawać się sztywniejsze dla pewnego pokonywania zakrętów i zapewnienia stabilności lub miększe dla bardziej komfortowej codziennej jazdy. Stary Model 3 Performance cierpiał na tę samą sztywną jazdę, co inne, mniej mocne modele 3; nowy wariant Highland pozbył się większej części tego zachowania, przy czym zwykłe warianty z jednym silnikiem elektrycznym i tylnym napędem, a także dwusilnikowe Long Range wykazały znacznie większy komfort jazdy i ogólną wyrafinowanie podczas naszych testów pod koniec zeszłego roku. Jednak te wersje osiągają te parametry dzięki starannemu dostrojeniu zawieszenia, a także nowym częstotliwościowo-selektywnym amortyzatorom, pasywnym amortyzatorom z zaworami, które różnie reagują na ruchy z dużą i małą prędkością, co czyni urządzenia adaptacyjne Performance wyjątkowymi w rodzinie Model 3. Tesla dodaje, że nadwozie Performance stało się bardziej sztywne i zmniejszyło opory toczenia, co czyni samochód bardziej przyjemnym w prowadzeniu i zwrotnym na krętych drogach. O, i nowym adaptacyjnym systemem tłumienia steruje oprogramowanie własne, co oznacza, że może on ulegać poprawie lub zmianie za pomocą aktualizacji OTA w przyszłości, potencjalnie poprawiając prowadzenie Model 3 Performance na drodze.

2024teslamodel3performancehighland45.jpg

Track Mode V3 to udoskonalony system, który integruje sterowanie silnikiem i zawieszeniem, chłodzenie zespołu napędowego i kontroler dynamiki pojazdu. Ma on sprawić, że samochód będzie bardziej przewidywalny i stabilny na torze, zgodnie z informacjami Tesli. Kierowcy będą mogli dostosować do swoich upodobań podczas jazdy wyścigowej pewne parametry, takie jak system kontroli stabilności, rekuperacyjne hamowanie i równowaga prowadzenia. Ten nowy system ma sprawić, że Model 3 Performance będzie bardziej wciągający dla wszystkich, a dzięki różnym typom ustawień każdy kierowca będzie mógł łatwiej dostosować się do samochodu.

2024teslamodel3performancehighland3.jpg

Dzięki oponom Pirelli P Zero na każdym kole, Model 3 Performance powinien charakteryzować się doskonałą przyczepnością, mimo gwałtownych przyspieszeń, a jego nowe 20-calowe aluminiowe felgi są ponoć bardzo lekkie. Powiększone tarcze hamulcowe, zaciski i klocki hamulcowe mają zapewnić większą siłę hamowania i bardziej stabilne odczucia na wszystkich prędkościach.

Ulepszona aerodynamika i zasięg 2024 Tesla Model 3 Performance

Podobnie jak zwykły Model 3 Highland, najnowszy Model 3 Performance otrzymuje nowe przednie i tylne zderzaki, które zapewniają lepszą aerodynamikę. Ponadto spoiler z włókna węglowego na pokrywie bagażnika Model 3 Performance pomaga zmniejszyć opór powietrza. Tesla twierdzi, że wszystko to prowadzi do 5-procentowego zmniejszenia oporu, 36-procentowego zmniejszenia siły nośnej i 55-procentowej poprawy równowagi siły nośnej z przodu do tyłu w porównaniu z poprzednim Modelem 3 Performance.

2024teslamodel3performancehighland10.jpg

Oprócz zmian w zawieszeniu i zastosowania lekkich materiałów, nowy model Performance zapewnia szacowany przez EPA zasięg 476 km na jednym ładowaniu, co jest o 72 km mniej niż w przypadku słabszego modelu Long Range z dwoma silnikami - całkiem nieźle, biorąc pod uwagę znaczną różnicę w mocy.

Sportowe fotele i wnętrze z elementami z włókna węglowego

2024teslamodel3performancehighland41.jpg

Model 3 Performance otrzymał znaczące zmiany we wnętrzu, w tym nastrojowe oświetlenie kabiny, ekran dla pasażerów tylnego siedzenia i cichszy salon. Podgrzewane i wentylowane sportowe fotele kubełkowe oraz wykończenie wnętrza z włókna węglowego na desce rozdzielczej (zamiast drewna) są dostępne wyłącznie w wersji Performance.

Ile to wszystko kosztuje?

Nowa 2024 Tesla Model 3 Performance zaczyna się od $54,630. Ponieważ kwalifikuje się ona do federalnego kredytu podatkowego na samochody elektryczne, cena w USA może zostać obniżona do $47,130, co jest dobrą okazją, biorąc pod uwagę wszystko, co otrzymujesz za tę cenę. Nawet w porównaniu z tradycyjnymi samochodami benzynowymi, takimi jak BMW M3, Mercedes-AMG C63 (teraz hybrydowy) czy Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Model 3 Performance jest znacznie tańszy i podobno znacznie szybszy.

2024teslamodel3performancehighland17.jpg

Mamy nadzieję przetestować 2024 Tesla Model 3 Performance już wkrótce, ponieważ Tesla informuje, że dostawy rozpoczną się w maju lub czerwcu tego roku.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna