2025 Honda Passport: wszystko, co wiadomo o zaktualizowanym crossoverze średniej wielkości

mar 13, 2024

Honda

Minęło nieco ponad pięć lat odkąd Honda przywróciła nazwę Passport w swojej ofercie, a teraz, w 2025 roku, czeka go całkowite odświeżenie. Modernizacja będzie podobna do tej, którą przeszedł jego trzyrzędowy brat, Pilot, w 2023 roku. Chociaż obecny Passport nie jest na rynku zbyt długo, jego cykl życia jest nieco dłuższy niż typowy dla modeli Hondy. Biorąc pod uwagę to, a także poważne zmiany, które otrzymał Pilot w roku modelowym 2024, można spodziewać się znaczących modyfikacji w Passport. Oto wszystko, co wiemy i czego oczekujemy w Hondzie Passport 2025, dwurzędowej wersji trzyrzędowego SUV-a Pilot:

Ulepszone podwozie i bardziej muskularne nadwozie

Obecny Passport mógłby skorzystać z pewnych ulepszeń, i to nie tylko ze względu na swój wiek. Możemy spodziewać się bardziej muskularnego stylu nadwozia, nawiązującego do najnowszego Pilota. Podobnie jak wcześniej, Passport będzie prawdopodobnie w dużej mierze identyczny z Pilotem od tylnych słupków. Nadal będzie prawdopodobnie zbudowany na tej samej płycie podłogowej, ale z krótszym tyłem. W końcu, nie mając potrzeby mieszczenia trzeciego rzędu siedzeń (co jest głównym zadaniem Pilota), dwurzędowy Passport będzie wyglądał ogólnie bardziej zwarcie. Podobnie jak w przypadku Pilota, w Passport można spodziewać się takich samych ulepszeń w zakresie wyciszenia wnętrza, ergonomii i dopracowania podwozia.

Możliwości terenowe

Kolejną poprawą Pilota, która prawdopodobnie zostanie zastosowana w Passport, jest bardziej specjalistyczny i mocny pakiet TrailSport zorientowany na jazdę terenową. Aktualna wersja Passport TrailSport to w zasadzie tymczasowy pakiet stylistyczny, który obejmuje ulepszone opony do jazdy po szutrze, niewielkie podniesienie zawieszenia i niewiele więcej. Bardziej poważna modernizacja terenowa była zawsze planowana dla Passportu nowej generacji, tak jak dla Pilota.

003-2024-Honda-Passport-TrailSport-AWD.jpg

I tak właśnie będzie - z nowym podwoziem i nowym pakietem elektronicznym, Passport TrailSport 2025 prawdopodobnie stanie się znacznie bardziej poważnym SUV-em, co już widać na przykładzie ostatniego Pilota TrailSport. Nie, nie stanie się nagle pogromcą Jeepa Wranglera na trasach terenowych, ale będzie w stanie konkurować z innymi dwurzędowymi SUV-ami i kombi o ponadprzeciętnych możliwościach terenowych, takimi jak Grand Cherokee, Kia Sorento X-Pro i Subaru Outback Wilderness. Należy zwrócić uwagę na nowe detale, takie jak osłony podwozia, kamery TrailWatch, ulepszony tryb jazdy Trail i lepszy system napędu na wszystkie koła, przeznaczony do pokonywania nierówności skręcających nadwozie.

Układ napędowy

Podobnie jak w przypadku Pilota, nie ma co liczyć na nagłe pojawienie się hybrydowej wersji Passport - nawet w tym odświeżonym modelu. Chociaż fajnie byłoby zobaczyć hybrydę z tym nowym podwoziem, nawet zmodernizowana wersja 2,0-litrowego czterocylindrowego silnika z Accorda z mocniejszymi silnikami elektrycznymi, zbliżająca się do 400 Nm momentu obrotowego i oferująca w pełni elektryczny tryb jazdy, jest mało prawdopodobna.

023-2024-Honda-Passport-TrailSport-AWD.jpg

Zamiast tego najbardziej prawdopodobnym silnikiem jest ten sam 3,5-litrowy benzynowy V6 w połączeniu z tą samą 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, co w Pilocie. To nie jest zła wiadomość, ponieważ ten silnik i skrzynia biegów doskonale sprawdzają się w większym 3-rzędowym SUV-ie Hondy Pilot. Jest mocny, a jego większa pojemność skokowa i dodatkowy bieg nie powodują hałasu w kabinie. Ma tendencję do wczesnego zmieniania biegów na wyższe w celu oszczędzania paliwa, ale pamiętajmy, że to w zasadzie rodzinny SUV; jeśli gdzieś się spieszysz, nie waha się zredukować biegu, gdy potrzebujesz więcej momentu obrotowego.

Zmiany we wnętrzu

Wnętrze również ulegnie pewnym ulepszeniom w modelu 2025, przejmując niektóre elementy, które widzieliśmy w Prologue (z wyjątkiem wpływów GM), a bardziej bezpośrednio w ostatnim Pilocie. W rzeczywistości nie ma co oczekiwać żadnych realnych różnic między deską rozdzielczą Passport i Pilot - co niestety prawdopodobnie oznacza, że Honda przeniesie mały 9,0-calowy ekran dotykowy Pilota. W desce rozdzielczej Pilota jest miejsce na większy ekran, a Honda ma 12,3-calowy ekran dotykowy - jest on dostępny w sedanie Accord. Taki ekran byłby bardzo przydatny podczas korzystania z kamer TrailWatch w modelu TrailSport. Miejmy nadzieję, że Honda doda również 10,2-calowy w pełni cyfrowy zestaw wskaźników z wyświetlaczem z topowych wersji Pilota.

006-2024-Honda-Passport-TrailSport-AWD.jpg

Chociaż Honda Passport 2025 może nie mieć długości nadwozia Pilota, nie będzie oszczędzać na przestrzeni bagażowej, ponieważ nie będzie musiał pomieścić trzeciego rzędu siedzeń. Oczekujemy tego samego projektu drugiego rzędu co w Pilocie, czyli centralnego siedzenia drugiego rzędu, które można schować pod podłogę bagażnika. Stworzy to pseudo-fotele kapitańskie w modelach tak wyposażonych i mamy nadzieję, że Honda znajdzie sposób na ich łatwiejsze wyjmowanie i składanie niż w Odyssey i Pilocie.

Czego można się spodziewać po Hondzie Passport 2025

Jeśli podobał Ci się redesign Pilota 2023 roku, ale nie potrzebujesz trzech rzędów siedzeń, to Passport 2025 z pewnością Ci się spodoba. Jeśli liczyłeś na hybrydowy układ napędowy, to w tym "młodszym bracie Pilota" go nie znajdziesz, ale możesz za to znaleźć zaskakująco dobry SUV w wersji Passport TrailSport. Nawet jeśli nie wybierzesz tej wersji, i tak otrzymasz luksusowy dwurzędowy SUV Hondy, który będzie w stanie konkurować z takimi samochodami jak Jeep Grand Cherokee, Subaru Outback, a może nawet Toyota 4Runner.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna