2025 Volkswagen Golf R zaprezentowany z większą mocą i nowym wariantem Black Edition

cze 28, 2024

Volkswagen

Teraz, osiągając 328 koni mechanicznych, hot hatch z turbodoładowaniem i napędem na wszystkie koła jest również wyposażony w nowy system multimedialny i zaktualizowany przód, ale niestety manualna skrzynia biegów nie jest już tutaj używana.

2025-volkswagen-golf-r-103-667b165455af9.jpg

Podobnie jak jego brat z rodziny hatchbacków, Golf GTI, Golf R również otrzymuje aktualizację na rok modelowy 2025. Zmiany obejmują zwiększoną moc turbodoładowanego silnika czterocylindrowego, wizualne ulepszenia wewnątrz i na zewnątrz, a także nowy system multimedialny. Do gamy dodano również wersję Black Edition z długo wyczekiwanym przyciemnionym wyglądem zewnętrznym.

2025-volkswagen-golf-r-114-667b16559c9bf.jpg

Nowy design przedniej części Golfa R 2025 roku podkreśla podświetlany emblemat VW, nowe reflektory i przeprojektowane zderzaki. Przeprojektowano również tylne światła, a nowe 19-calowe koła, które firma nazywa "Warmen" na cześć miasta, w którym znajduje się oddział R, zmniejszają masę nieresorowaną. Black Edition ma przyciemnione logo, czarne zaciski hamulcowe, czarne końcówki wydechu i czarne koła.

2025-volkswagen-golf-r-102-667b1653afc86.jpg

Dzięki dodatkowym 13 koniom mechanicznym z turbodoładowanego 2,0-litrowego rzędowego silnika czterocylindrowego Volkswagen twierdzi, że nowy model będzie nieco szybszy niż wcześniej; Golf R z automatyczną skrzynią biegów rozpędzał się do 100 km/h w 4,1 sekundy podczas naszych testów, więc możemy oczekiwać skrócenia tego czasu o kilka dziesiątych sekundy. Napęd na cztery koła nadal jest standardem, ale teraz jedyną dostępną skrzynią biegów jest siedmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem. Niestety, podobnie jak w GTI, sześciobiegowa manualna skrzynia biegów nie jest już oferowana.

2025-volkswagen-golf-r-102-667b151abae31.jpg

Wewnątrz, według Volkswagena, nowy 12,9-calowy ekran multimedialny działa na tym samym nowym oprogramowaniu i oferuje ulepszoną funkcję asystenta głosowego. Przyciski wyboru trybu jazdy na kierownicy zostały również przeprojektowane, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu za pomocą sterowania dotykowego - może to wydawać się błahostką, ale był to prawdziwy problem, z którym zetknęliśmy się podczas testowania poprzedniego Golfa R, więc ta zmiana z pewnością się sprawdzi.

2025-volkswagen-golf-r-115-667b1656925f9.jpg

Więcej szczegółów na temat Golfa R poznamy pod koniec tego roku, a VW informuje, że odświeżony model trafi do sprzedaży na początku 2025 roku. Ceny prawdopodobnie wzrosną nieco w porównaniu z początkową ceną modelu 2024 roku, wynoszącą 47 690 USD za wersję z automatyczną skrzynią biegów DSG.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna