Koncepcja Honda Prelude powraca ze świeżym lakierem i nowymi atrakcyjnymi detalami

maj 01, 2024

Honda

Honda po cichu przygotowuje do powrotu legendarną serię Prelude, która ma pojawić się jako hybrydowe coupé i mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej stylowemu prototypowi w nowym odcieniu. Prezentowany na Grand Prix Long Beach wśród niedawno zaprezentowanych i przyszłych produktów producenta, ten niski dwudrzwiowy samochód kompaktowy daje nam najlepsze wyobrażenie o tym, czego oczekiwać od przyszłego modelu.

hondapreludeconceptredlbgp2.jpeg

Nowy odcień czerwonego lakieru prawdopodobnie zbliżony jest do lakieru Rallye Red, dostępnego w sportowym Hondzie Civic Si i hardcorowym hatchbacku Civic Type R, co jednoznacznie sugeruje wszystkim sportowe aspiracje tego coupé.

W świetle reflektorów centrum konferencyjnego Long Beach karbonowe akcenty Prelude'a wyróżniają się na tle lakieru. Przedni splitter, progi boczne, tylny dyfuzor, lusterka boczne, dach i spojler prawdopodobnie wykonane są właśnie z tego lekkiego materiału. Chociaż mało prawdopodobne jest, aby seryjna wersja Prelude wykorzystywała włókno węglowe, jego obecność na prototypie podkreśla bardziej wyścigowe elementy coupé.

honda-prelude-concept-8.jpg

Zauważyliśmy jeszcze kilka podobieństw między tym czerwonym Prelude a śnieżnobiałym konceptem, który wcześniej został zaprezentowany na salonie samochodowym w Los Angeles. Obie modele prawdopodobnie stoją na czarnych 20-calowych felgach. Pionowe niebieskie paski na przednim i tylnym zderzaku prawdopodobnie sygnalizują, że Prelude jest samochodem hybrydowym. Żaden z nich nie wydaje się jeszcze mieć w pełni wykończonego wnętrza.

Oprócz czerwonej farby jest jeszcze jedna istotna różnica między tym Prelude na Grand Prix Long Beach a tym, co było na salonie samochodowym w Los Angeles. Podczas gdy wersja debiutancka ma niebieskie zaciski hamulcowe w połączeniu z niebieskimi paskami z przodu i z tyłu, ten nowszy koncept jest wyposażony w czerwone zaciski pasujące do koloru nadwozia. Na obu modelach na zaciskach Brembo widnieje jednak biały napis Prelude.

honda-prelude-concept-9.jpg

Chociaż nie mamy szczegółów na temat układu napędowego Hondy Prelude, spodziewamy się, że wykorzysta on zmodyfikowaną wersję instalacji Civic Hybrid, zaadaptowaną ze średniej wielkości sedana Accord. Oczekuj czegoś w granicach 181 KM i 315 Nm momentu obrotowego. Podejrzewamy, że Honda zaprezentuje seryjną wersję Prelude pod koniec 2024 roku, ale ta wersja każe nam zastanawiać się, czy samochód może być znacznie mocniejszy niż nasze oczekiwania. Śledźcie nas, aby być na bieżąco!

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna