Nowe szczegóły dotyczące Mazdy MX-5 Miata 2024, w tym zmiany kosztów i dodatkowe opcje malowania

lut 07, 2024

Mazda

Niezmiennie zdeterminowany Mazda MX-5 Miata kontynuuje swoją drogę, a rok 2024 przynosi kilka znaczących zmian w tym niewielkim kabriolecie. Wcześniej widzieliśmy aktualizacje zastosowane w modelu na rynek japoński, ale teraz mamy informacje o specyfikacjach dla amerykańskiego rynku MX-5 Miata 2024 roku, w tym informacje o cenach i najważniejszych zmianach, które obejmują zarówno poprawki wizualne, jak i techniczne.

2024-mazda-mx-5-miata-red-in-motion-651eccb1b25d8.jpg

Nowe reflektory i tylne światła LED odświeżają wygląd Miata, a także nowy wzór felg i nowy dostępny kolor o nazwie Aero Gray, który kosztuje dodatkowe 450 dolarów. Wariant wykończenia wnętrza beżową skórą Nappa jest teraz oferowany za 300 dolarów na poziomie wykończenia Grand Touring, a wnętrze otrzymuje również bardziej wyraźnie oznaczony panel wskaźników i większy 8,8-calowy ekran multimedialny. Mazda mówi również, że dodali tapicerkę na konsolę środkową.

2024-mazda-mx-5-miata-red-rear-651eccbbb08a2.jpg

Z punktu widzenia mechaniki, zastosowano nową listwę kierownicza i zmienioną kalibrację oprogramowania wspomagania kierownicy. W modelach z wyższym momentem obrotowym pojawiło się nowe urządzenie, które Mazda nazywa „Asymmetric LSD”, które obiecuje lepszą stabilność i ostrzejsze zakręty z mniejszą niechcianą nadsterownością i podsterownością. Jest nowy tryb pracy układu stabilizacji toru jazdy o nazwie „DSC-Track”, który podnosi próg ingerencji układu. Nie możemy się doczekać wypróbowania tych nowych funkcji, aby zobaczyć, jak działają w rzeczywistości.

2024-mazda-mx-5-miata-rear-red-651eccad1ac6b.jpg

Silnik pozostał bez zmian i jest to 181-konny 2,0-litrowy rzędowy czterocylindrowy silnik w połączeniu z napędem na tylne koła i sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów jest nadal dostępna w wersji Grand Touring, ale nie jesteśmy pewni, czy ktoś będzie chciał za to dopłacić.

2024-mazda-mx-5-miata-lineup-651eccaad9ef0.jpg

Ceny uległy zmianie, a podstawowy model Sport z miękkim dachem, którego koszt wzrósł o 935 USD. Wersja RF ze składanym twardym dachem również stała się droższa i jest dostępna tylko w topowych konfiguracjach. Pakiety Brembo/BBS/Recaro z ulepszonymi hamulcami, felgami i fotelami dostępne są za dopłatą dla Club z miękkim dachem i są częścią wyposażenia standardowego dla Club RF. Mazda mówi, że zaktualizowany Miata trafi do sprzedaży w USA przed nadejściem wiosny.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna