Pierwsze spojrzenie na 2025 Bentley Azure Convertible: oszałamiające Przewody do oszałamiającego silnika

maj 22, 2024

Bentley

Bentley Batur Convertible z 2025 roku będzie jednym z ostatnich samochodów z niezwykłym silnikiem W-12 koncernu VW Group i jest to godne pożegnanie. Zbudowany przez dział Mulliner Bentley zajmujący się indywidualną personalizacją i mający produkcję ograniczoną do mniej niż 20 egzemplarzy, kabriolet Batur kontynuuje dzieło zapoczątkowane kilka lat temu przez ręcznie budowane coupé Batur: jest to ruchomy rzeźba z 740-konnym silnikiem W-12, tym razem jednak w formie kabrioletu z otwieranym dachem. Oto tak zwany Engineering Car Zero, przykład dzisiejszego kunsztu Mullinera w dziedzinie budowy nadwozi.

Ostatni taniec W-12: część trzecia

Bentley Batur Convertible, podobnie jak wcześniejsze modele Batur i Bacalar, jest całkowicie indywidualnym projektem. Wyraźnie widać, że inspiracją dla designu jest coupé Batur; mniej oczywiste jest to, że Batur Convertible oznacza koniec produkcji unikalnego i kultowego silnika W-12, który definiuje współczesną erę samochodów Bentley. 6-litrowy silnik jest całkowicie montowany ręcznie, od unikatowego dolotu po podwójne turbosprężarki i miskę olejową. Wnętrze nawiązuje do Bacalara i tworzy otuloną kabinę dla tych, którzy kochają wiatr we włosach.

bentleybaturconvertiblemullinercoachbuildengineeringcar0-15.jpg

Oznacza to dodanie do Batur Convertible unikalnych elementów, takich jak "mostek powietrzny" za zagłówkami i zwężające się owiewki, które jakby je "opływają". Łączy w sobie klasyczny design sportowych samochodów Barchetta z nowoczesnymi elementami, o których twórcy oryginału w latach 40. XX wieku mogli tylko pomarzyć. W przeciwieństwie do tych pierwotnych konstrukcji otwartych, Batur Convertible ma twardy, składany dach z napędem elektrycznym, który można złożyć lub rozłożyć w zaledwie 19 sekund przy prędkości do 48 km/h.

Absolutnie wyjątkowe doświadczenie Mulliner

Będąc całkowicie indywidualnym samochodem, wyprodukowanym w limitowanej edycji zaledwie 16 egzemplarzy na całym świecie (w tym w USA), Batur Convertible będzie tak samo wyjątkowy jak jego nabywca. Absolutnie wszystkie detale, kolory i wykończenia powierzchni mogą zostać wykonane według gustu klienta. "Powstały projekt będzie naprawdę indywidualny i stworzony przez samego klienta - ograniczony tylko jego wyobraźnią", - mówią w Bentley.

bentleybaturconvertiblemullinercoachbuildengineeringcar0-10.jpg

Jeśli nie wiesz, jaki kolor wybrać, zespół stylistów Mulliner Bentley chętnie Ci pomoże, oferując pełną gamę kolorów. Ale klienci nie są ograniczeni tylko do malowania nadwozia. Ręczne malowanie również stanie się częścią personalizacji Batur Convertible. Załóżmy, że ktoś chce odtworzyć oryginalny Bentley Blower klienta, Brooklands Battleship z jego pięknym czerwonym odcieniem i prostą grafiką "klopsików" z numerem 46 - jesteśmy pewni, że Bentley nie odmówi takiego nawiązania.

Podobnie jak Batur, kabriolet będzie wyposażony w sensoryczne elementy sterowania z różowego złota drukowane w 3D, w tym selektor trybu jazdy Bentley. Różowe złoto może również stać się jednym z elementów wnętrza, dodawanym do regulatorów nawiewu organowych i centralnej naklejki na kierownicy, a także do innych elementów wykończenia.

Nie wiesz czym się zainspirować?

W to czasie gdy my zaproponowaliśmy własną inspirację, Bentley i Mulliner oferują gotowy przykład samochodu, który potencjalnie może posłużyć jako punkt wyjścia dla klienta. Engineering Car Zero to pierwszy Batur Convertible zbudowany przez Mulliner, ma dwukolorowe malowanie Vermillion Gloss na wierzchu Vermillion Satin. Vermillion Gloss pokrywa większość górnych części, takich jak maska, ramka szyby przedniej i "most powietrzny". Poniżej linii nadwozia Gloss Dark Titanium i paski na błotnikach, Vermillion Satin pokrywa resztę Batur Convertible i jest bardzo subtelną zmianą, dopóki nie zauważysz połysku maski i innych powierzchni bez satyny. Duża atrapa Bentley jest również wykończona w kolorze Gloss Dark Titanium, a przedni splitter, boczne progi i tylny dyfuzor wykonane są z błyszczącego włókna węglowego. Całość dopełnia zestaw 22-calowych felg o błyszczących i satynowych ramionach Black Titanium z akcentami Vermillion Gloss.

bentleybaturconvertiblemullinercoachbuildengineeringcar0-6.jpg

Jeśli zastanawiasz się nad ceną, nie otrzymasz odpowiedzi. Ten samochód Bentley nie ma ogłoszonej ceny bazowej. Będąc całkowicie indywidualnym samochodem, wyprodukowanym w limitowanej edycji zaledwie 16 egzemplarzy na całym świecie, wszystko wygląda tak, jak mówi porzekadło: jeśli musisz pytać o cenę, prawdopodobnie nie możesz sobie na niego pozwolić.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna