Pierwsze spojrzenie na 2025 Lincoln Aviator

mar 01, 2024

Lincoln

Dyrektor generalny Forda, Jim Farley, widzi w trzyrzędowych crossoverach potencjalnych liderów rynku przesyconego dwurzędowymi crossoverami. W związku z tym, mimo planów wydania w przyszłości elektrycznego trzyrzędowego crossovera, luksusowa marka Forda nadal liczy na benzynowy Aviator, odświeżony na rok modelowy 2025.

Lincoln Aviator 2025 otrzymał odświeżony przód, który zbliża go do mniejszych braci, crossoverów Lincoln Corsair i Nautilus. Projektanci chcieli również nadać mu bardziej dynamiczny charakter i więcej indywidualności. Nowa, siatkowa atrapa chłodnicy, reflektory i animowane światła do jazdy dziennej w kształcie skrzydeł skierowanych w niebo stanowią kolejny krok w kierunku "cichego lotu", do którego Lincoln dąży od lat - powiedział główny projektant Ryan Niemiec.

2025-Lincoln-Aviator-20.jpg

22-calowe felgi są teraz standardem w topowej wersji Black Label, którą wcześniej widzieliśmy w kolorze Cenote Green. Wersja Premier jest wyposażona w 20-calowe felgi z możliwością rozszerzenia do 21 cali; w wersji Reserve 21-calowe felgi są standardem, a istnieje również możliwość montażu 22-calowych felg w trzech różnych wzorach.

Doładowywany Aviator nie będzie już oferowany?

Trójrzędowy, luksusowy crossover Aviator na rok modelowy 2025 jest dostępny w trzech wersjach: Premium, Reserve i Black Label. Wersja Grand Touring, która była hybrydą plug-in, nie jest już oferowana. Oznacza to, że nie ma już elektryfikowanego Aviatora - być może dlatego, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch pojawi się całkowicie elektryczny model. Jeśli ta informacja Cię zasmuciła - nie martw się: mniejszy Corsair jest dostępny jako hybryda plug-in, a Nautilus jest oferowany jako standardowa hybryda.

2025-Lincoln-Aviator-Black-Label-15.jpg

Dostępne są również pakiety stylistyczne, jeśli chcesz odświeżyć wygląd: Pakiet Jet jest teraz dostępny dla wszystkich wersji, aby nadać sportowy wygląd nawet crossoverom w wersji Premium. Specjalna wersja Black Label dodaje więcej czerni: na dachu, felgach, atrapie chłodnicy, logotypach i relingach dachowych.

Lincoln Aviator – wciąż najmocniejszy w swojej klasie

Pod maską wciąż pracuje ten sam 3-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, generujący 400 koni mechanicznych i 563 Nm momentu obrotowego, co czyni go najmocniejszym crossoverem w swojej klasie. Moc nadal przenoszona jest za pomocą 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Chociaż układ napędowy pozostał bez zmian, został przekalibrowany w celu uzyskania płynniejszej zmiany biegów i działania systemu start-stop. Bazą wciąż jest napęd na tylną oś, z którym Aviator zadebiutował w 2019 roku, oferując opcjonalny napęd na wszystkie koła. Podczas gdy ten aspekt pozostał niezmieniony, Lincoln zrezygnował z podstawowego zawieszenia w modelach na rok 2025, stosując teraz standardowo wcześniej opcjonalne adaptacyjne zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami we wszystkich modelach. Klienci nadal mogą zdecydować się na pneumatyczne zawieszenie Air Glide.

Wnętrze 2025 Lincoln Aviator

Jeśli chodzi o wnętrze, Lincoln dąży do osiągnięcia zen. Dostępnych jest wiele opcji kolorystycznych, w tym "gorąca czekolada" i "kosmiczna szarość", a także spersonalizowane wnętrza dla nabywców Black Label. 2025 Aviator Black Label po raz pierwszy otrzymuje czarną kolorystykę: wersję motywu Invitation dostępną w Lincoln Navigator. Dla miłośników wnętrza Black Label w motywie Flight z beżem, czernią i aluminium, nadal jest ono dostępne. W kwestii ekranów, kierowca ma do dyspozycji 12,4-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, a także wyświetlacz head-up i 13,2-calowy centralny ekran dotykowy. To ulepszenie w stosunku do poprzedniego modelu, ale dziwi nas, że tańszy Nautilus z 2024 roku jest wyposażony w nowy 48-calowy ekran na całej szerokości kokpitu (od panelu sterowania do konsoli środkowej), którego Aviator nie posiada. Menedżer marki, Sarah Hendricks, mówi, że Nautilus otrzymał bardziej wyrazisty ekran, ponieważ ten model przyciąga młodszych, bardziej zorientowanych technologicznie nabywców z dużych miast, podczas gdy Aviator jest bardziej ukierunkowany na rodziny. Być może tak jest i przyznajemy, że Nautilus konkuruje w bardziej ciasnym segmencie i potrzebuje czegoś efektownego, aby wyróżnić się na tle konkurencji, ale zakładamy, że nabywcy droższego Aviatora również nie pogardziliby dużym ekranem.

Lincoln Digital Experience: Dość imponujące

Oprócz oprogramowania, Aviator dzieli oprogramowanie z Nautilusem, więc oferuje ten sam interfejs cyfrowy, choć na mniejszym ekranie. Właściciele mogą korzystać z wbudowanych usług Google, takich jak Mapy, Asystent i Alexa, lub polegać na CarPlay i Siri. Cenimy to, że można jednocześnie używać CarPlay i Google: naciśnij raz przycisk asystenta głosowego dla Google lub naciśnij i przytrzymaj, aby sterować CarPlay. Czas reakcji na polecenia głosowe jest imponująco szybki. Dostępnych jest wiele aplikacji wbudowanych za pośrednictwem Google Play, w tym Spotify, Amazon Music i iHeartRadio, a także SiriusXM, które działają niezależnie od tego, czy smartfon jest podłączony. Po zaparkowaniu Aviatora możesz swobodnie surfować po Internecie, oglądać filmy lub grać. Kliknięcie na pozycję "samochód" w menu wyświetla na ekranie grafikę 3D Twojego Aviatora w kolorze Twojego konkretnego modelu.

2025-Lincoln-Aviator-30.jpg

Można tworzyć profile dla różnych kierowców, które obejmują spersonalizowane aplikacje, stacje radiowe i inne ustawienia systemu multimedialnego, a także podstawowe preferencje, takie jak regulacja siedzenia i lusterek.

Inne przyjemne drobiazgi wnętrza 2025 Lincoln Aviator

W najnowszym Aviatorze jest mniej fizycznych przycisków, ale Lincoln nadal pozostawia je dla najważniejszych funkcji, takich jak regulacja głośności, włączanie/wyłączanie automatycznego zatrzymania, maksymalne odszranianie (pozostałe elementy sterowania klimatyzacją są cyfrowe), włączanie kamery cofania, wyłączanie kontroli trakcji i sygnału dźwiękowego parkowania.

2025-Lincoln-Aviator-38.jpg

Przyjemnym rozwiązaniem jest również to, że odtąd telefon wygodnie leży w bezprzewodowej ładowarce pod kątem. We wszystkich trzech rzędach znajdują się również porty USB. Wśród innych zmian warto również zwrócić uwagę na przycisk start/stop, który został przeniesiony na charakterystyczną dźwignię zmiany biegów w kształcie klawiszy fortepianu.

2025-Lincoln-Aviator-39.jpg

Drugi rząd w dużej mierze nie uległ zmianie: jest tu ekran do sterowania klimatyzacją i systemem audio, a także wygodne w użyciu elektryczne mechanizmy składania siedzeń drugiego rzędu, które chowają się, aby ułatwić dostęp do nieco miękkiego trzeciego rzędu. Ci, którzy nie chcą standardowych foteli z napędem elektrycznym, mogą wybrać trzyosobową kanapę w drugim rzędzie w wersji Reserve.

Uproszczenie gamy modelowej 2025 Lincoln Aviator

W roku modelowym 2025 oferowanych jest mniej wersji wyposażenia i konfiguracji, ale więcej standardowego wyposażenia. Obejmuje ono panoramiczny dach, podgrzewane i wentylowane fotele przednie, fotele kapitańskie, hak holowniczy, automatyczny system oczyszczania powietrza, który odświeża powietrze w kabinie 1,5 raza na minutę, a także Lincoln Co-Pilot 360, który oferuje niezbędne funkcje bezpieczeństwa wspomagające prowadzenie, hamowanie i utrzymanie pasa ruchu. W standardzie oferowany jest również czterokrotny system wspomagania kierowcy BlueCruise do bezdotykowej jazdy autostradą z funkcją zmiany pasa ruchu, który po raz pierwszy został udostępniony dla Aviatora.

2025-Lincoln-Aviator-16.jpg

Uproszczenie wyboru powinno doprowadzić do tego, że na placach dilerskich pozostanie mniej niesprzedanych egzemplarzy - mówi Brian Naspinski, menedżer ds. projektowania samochodów. Mniejsza złożoność na taśmie montażowej pomoże zagwarantować poprawę jakości. Liczba wariantów montażu spadła z około 560 do zaledwie 17, co oznacza spadek złożoności montażu o 93%.

Montaż Lincolna Aviatora 2025 odbywa się w Chicago, sprzedaż rozpocznie się już tego lata, podsumowując krótki rok modelowy 2024. Cena wywoławcza wynosi 59 890 dolarów. To o 5 000 dolarów więcej niż w przypadku poprzedniego modelu, ale biorąc pod uwagę dodatkowe wyposażenie standardowe, oferta jest jak najbardziej korzystna.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna