2024 Toyota Mirai FCEV otrzymała aktualizację, w tym nową odznakę

lut 09, 2024

Toyota

Wśród szerokiej gamy modeli Toyoty, obejmującej popularne samochody osobowe i crossovery, sportowe auta i SUV-y, jest jeden model, o którym często się zapomina: napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi Mirai. W 2024 roku Toyota przypomina nam, że nadal produkuje ten nietradycyjny sedan, nadając Mirai kilka aktualizacji, zanim w najbliższej przyszłości stanie w obliczu nowej konkurencji w niszowym segmencie wodorowym.

2024-toyota-mirai-003-65b2bfc443010.jpg

Najbardziej widoczną zmianą w modelu 2024 roku jest dodanie nowego logo Beyond Zero. Toyota stosuje niewielki niebieski okrągły emblemat, po raz pierwszy zaprezentowany w Priusie 2023, w swoich najnowszych hybrydowych i elektrycznych autach, takich jak Grand Highlander Hybrid Max. W Mirai towarzyszy mu napis "FCEV", oznaczający elektryczny samochód na ogniwa paliwowe. Oprócz nowego logo, Mirai jest teraz dostępny również w nowym kolorze o nazwie Elemental Silver.

Mirai 2024 otrzymuje pełen pakiet Toyota Safety Sense 3.0, który obejmuje takie funkcje wspomagania kierowcy, jak adaptacyjny tempomat, automatyczne światła drogowe i awaryjne hamowanie z ostrzeganiem o kolizji i wykrywaniem pieszych.

2024-toyota-mirai-015-65b2c2532222e.jpg

Mechanicznie Mirai pozostał bez zmian. Ogniwo paliwowe wodorowe napędza silnik elektryczny, który przenosi 182 konie mechaniczne na tylne koła. Chociaż przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mało imponujące 9,1 sekundy, podstawowy model XLE może przejechać 650 km na jednym baku wodoru. W przypadku bardziej luksusowej wersji Limited zasięg spada do 575 km. Toyota oferuje również 15 000 dolarów w ekwiwalencie wodoru dla tych, którzy decydują się na przejście na ogniwa paliwowe z Mirai.

Krótko mówiąc, zmiany są niewielkie. Jednak Mirai, która przeszła drugą generację w 2021 roku, nie musi się zbytnio starać, aby zwrócić uwagę tych nielicznych nabywców, którzy są zainteresowani eksperymentowaniem z wodorem. Jest to jeden z dwóch samochodów na ogniwa paliwowe dostępnych obecnie w USA. W ubiegłym roku Toyota sprzedała 2737 modeli Mirai, i choć liczba ta może wydawać się niewielka, był to najlepszy rok sprzedaży sedana w historii i o 31% wyższy wynik niż w 2022 roku. Hyundai Nexo w tym samym czasie znalazł 241 nabywców, co oznacza spadek o 41% w porównaniu z 2022 rokiem.

2024-toyota-mirai-004-65b2c1022f099.jpg

Mirai wkrótce spotka się z nową konkurencją, ponieważ Honda planuje w tym roku wprowadzić na rynek wodorową wersję swojego popularnego crossovera CR-V. Samochód będzie produkowany w Performance Manufacturing Center w Ohio, gdzie wcześniej produkowano Acurę NSX. W ubiegłym roku Honda ogłosiła, że nowy system ogniw paliwowych jest bardziej wydajny i jego produkcja jest o dwie trzecie tańsza niż produkcja poprzedniego systemu, Clarity Fuel Cell. Biorąc pod uwagę niedawne ogłoszenie o uruchomieniu joint venture General Motors i Hondy w Michigan, które zajmie się produkcją systemów ogniw paliwowych, kolejny wodorowy konkurent Mirai jest już na horyzoncie.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna