Alfa Romeo eskortuje Quadrifoglio specjalnymi seriami Giulia i Stelvio Super Sport

cze 03, 2024

Alfa Romeo

Dzień, w którym słyszymy o wycofaniu z produkcji naszego ulubionego samochodu o wysokich osiągach lub crossovera, zawsze jest smutny. Właśnie takie wieści dotarły do nas kilka dni temu. Ostatnia partia modeli Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio z roku 2024 zostanie zakończona wydaniem limitowanej serii Super Sport, z której w USA trafi na sprzedaż mniej niż 150 egzemplarzy. Te samochody są pożegnaniem w wielkim stylu, ponieważ wykorzystują włókno węglowe, specjalne kolory i niesamowity 2,9-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem Alfy Romeo, uzupełniony o nowe ustawienia układu przenoszenia napędu.

Mechaniczny dyferencjał o ograniczonym poślizgu

2024alfaromeogiuliaquadrifogliosupersport-17.jpg

Zacznijmy od wiadomości o silniku, ponieważ podwójnie turbodoładowany V6 będzie generował te same 505 koni mechanicznych i 600 Nm momentu obrotowego, co poprzednie Quadrifoglio. Wyposażony jest w mechaniczny dyferencjał o ograniczonym poślizgu z Giulii GTA zarówno w sedanie Giulia Super Sport, jak i w Stelvio, co wymaga unikalnego strojenia ze strony działu GTA Alfy, które optymalizuje przenoszenie momentu obrotowego, a także poprawia stabilność, prowadzenie i prędkość pokonywania zakrętów obu samochodów. Dzięki tym ulepszeniom Giulia Quadrifoglio Super Sport rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy, według Alfy Romeo, i osiąga prędkość maksymalną 307 km/h, a Stelvio rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy, ale z niższą prędkością maksymalną 283 km/h.

Wnętrze z włókna węglowego

2024alfaromeostelvioquadrifogliosupersport-6.jpg

Oba warianty Super Sport są wyposażone w dodatkowe funkcjonalne elementy z włókna węglowego oprócz standardowego wału napędowego z tego materiału. Maska, dach, spojler i progi Giulii wykonane są z tego lekkiego materiału i przyczyniają się do poprawy dynamiki poprzez zmniejszenie masy każdego samochodu. Stelvio otrzyma opcjonalny panoramiczny dwupanelowy szyberdach zamiast szyberdachu z włókna węglowego. Inne elementy z włókna węglowego, które nie są tak funkcjonalne, to litera „V” na wlocie powietrza i obudowy lusterek wstecznych. Dodatkową funkcją Giulii Quadrifoglio Super Sport jest aktywny przedni splitter z włókna węglowego poprawiający stabilność i efektywność przepływu powietrza pod tym wysoce wydajnym samochodem.

Cechy zewnętrzne modeli Super Sport

2024alfaromeogiuliaquadrifogliosupersport-2.jpg

Kolejną cechą odróżniającą Super Sport od zwykłych Quadrifoglio jest szerokie stosowanie czarnych i ciemnych elementów, w tym pięcioramiennych felg aluminiowych (19 cali dla Giulii i 21 cali dla Stelvio) w ciemnym wykończeniu. Za tymi felgami znajdują się czarne zaciski hamulcowe Brembo. Te ciemne elementy uzupełniają trzy ekskluzywne opcje kolorystyczne: piękna czerwień Rosso Etna Alfy Romeo, czerń Nero Vulcano lub, dla prawdziwego kontrastu z ciemnym wykończeniem, biel Bianco Alfa. Niestety biały kolor jest dostępny tylko dla Giulii, ale oprócz tych trzech ekskluzywnych kolorów dla Super Sport dostępne są również inne opcje kolorystyczne.

Wnętrze luksusowe, również z wykorzystaniem włókna węglowego

Wnętrze Super Sport wyróżnia się wykończeniami z trójwymiarowego włókna węglowego w kolorze czerwonym na desce rozdzielczej, konsoli środkowej i panelach drzwiowych - po raz pierwszy w modelach Alfa Romeo. Na zagłówkach wyhaftowana jest czerwonym kolorem emblemat "Super Sport" i numer seryjny, co jeszcze bardziej odróżnia wnętrze Super Sport od zwykłej Giulii czy Stelvio. Kierownice obszyte są skórą i alcantarą z czarnymi przeszyciami, akcentami z włókna węglowego i aluminiowymi łopatkami zmiany biegów po obu stronach. Znajdziesz tam również selektor Alfa DNA Pro z czterema trybami, a Stelvio dodatkowo wyposażony jest w system napędu na cztery koła Q4, zapewniający wyjątkowe właściwości jezdne wysoko wydajnego crossovera Super Sport.

2024alfaromeogiuliaquadrifogliosupersport-6.jpg

Podczas prowadzenia tych aut na granicy możliwości, właściciele mogą śledzić różne dane za pomocą 12,3-calowego cyfrowego panelu TFT z czterema opcjami układu informacji. Pierwsze trzy opcje są spotykane we wszystkich Alfa Romeo, a czwarta - "Race" - wyświetla ważne dla kierowcy dane, takie jak obrotomierz, prędkościomierz i wskaźnik zmiany biegów, z możliwością dodania dodatkowych danych o osiągach samochodu na bocznych panelach ekranu.

Cena i data premiery modeli Super Sport

Modele Alfa Romeo Giulia i Stelvio Super Sport 2024 można już zamawiać, ale te supersamochody trafią do klientów dopiero jesienią. Zamówienie należy złożyć jak najszybciej, ponieważ produkcja modeli Super Sport jest ograniczona do kilkuset egzemplarzy. Cena Alfy Romeo Giulia Super Sport 2024 roku zaczyna się od 88 365 dolarów, a Stelvio Super Sport 2024 roku pochłonie 95 965 dolarów.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna