Honda wprowadziła nową generację Accorda 11

gru 26, 2022

Niedawno zaprezentowany Accord 11. generacji otrzymał unowocześnioną stylistykę i teraz wygląda jeszcze bardziej stylowo, elegancko i nowocześnie, a pod względem proporcji jest chyba najpiękniejszym samochodem ze wszystkich w swojej klasie. Accord nowej generacji stracił potężny 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem, ale Honda znacznie ulepszyła hybrydowy układ napędowy, a podstawowy 1,5-litrowy silnik został ponownie dostrojony, aby poprawić jego płynność i zmniejszyć zużycie paliwa.

Linia Accord 2023 została nieco przeprojektowana, aby skupić się na modelu hybrydowym, który według szacunków Hondy będzie odpowiadał za 50% całkowitej sprzedaży nowego Accorda. Niehybrydowe wersje LX i EX otrzymały zaktualizowany czterocylindrowy rzędowy silnik o pojemności 1,5 litra i są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. W ofercie nie ma manualnej skrzyni biegów, ze względu na niski popyt na modele z manualną skrzynią biegów, Honda zaprzestała ich produkcji w połowie cyklu życia Accorda poprzedniej generacji.

2023-Honda-Accord-2.jpg

Pozostałe cztery stany - Sport, EX-L, Sport-L i Touring - są dostępne tylko ze zaktualizowanym hybrydowym układem napędowym zapożyczonym z poprzedniego hybrydowego Accorda. Podobnie jak w przypadku nowego hybrydowego CR-V, dwa silniki elektryczne są teraz obok siebie, a 2,0-litrowy rzędowy czterocylindrowy silnik Atkinsona otrzymuje bezpośredni wtrysk. Ogólnie rzecz biorąc, elektrownia hybrydowa może wytwarzać 204 KM. i 335 Nm momentu obrotowego. Honda twierdzi, że nowe Accordy hybrydowe są bardziej reagują na gaz niż model poprzedniej generacji. Informacje o zużyciu paliwa w cyklu EPA nie są jeszcze dostępne, ale oczekuje się, że zużycie będzie nieco niższe niż 4,9 l, które wykazuje hybryda Accord poprzedniej generacji.

Całkowita długość nowego Accorda wzrosła o 71 mm, przy tym samym rozstawie osi. Nie ma w tym nic złego, skoro Accord poprzedniej generacji miał już całkiem niezłe prowadzenie i osiągi. Jednak Honda twierdzi, że nowy Accord ma sztywniejsze podwozie, przestrojone zawieszenie i 15,2 mm. szerszy rozstaw kół przednich. Wszystkie Accordy mają tryby jazdy Normal i Econ, modele hybrydowe oferują także tryb Sport oraz tryb indywidualny, który pozwala dostosować różne ustawienia.

2023-honda-accord-rear-three-quarters-red-1667945447.jpg

Zaktualizowany wygląd nowego Accorda niewątpliwie przyciąga uwagę przede wszystkim, ale nie zapomniano zaktualizować wnętrza nowego samochodu. Podobnie jak wnętrze nowego Civica i CR-V, Accord ma wykończenia w kolorze fortepianowej czerni oraz pełnowymiarową osłonę chłodnicy, która zakrywa wloty powietrza. Modele niehybrydowe są wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy z dwoma małymi pokrętłami do regulacji głośności i radia, modele hybrydowe mają 12,3-calowy wyświetlacz z pokrętłem głośności. Bezprzewodowa łączność ze smartfonem za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto jest obsługiwana tylko w systemach z większymi wyświetlaczami, ale wszystkie Accordy 2023 mają ten sam duży 10,2-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Tylny rząd nowego Accorda stał się nieco bardziej przestronny, pojemność bagażnika nie uległa zmianie i wynosi 481 litrów.

2023-honda-accord-hybrid-interior-2-1668017865.jpg

Wszystkie wykończenia nowego Accorda są wyposażone w pełen zestaw aktywnych systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, ale na przykład skórzane fotele są dostępne tylko w modelach hybrydowych. Najwyższy model Accord Touring jest wyposażony w wyświetlacz przezierny, wentylowane przednie siedzenia, podgrzewane tylne siedzenia, bezprzewodowe ładowanie smartfona oraz pakiet aplikacji Google wbudowanych w system informacyjno-rozrywkowy.

Koszt nowego Accorda nie został jeszcze ogłoszony i będzie znany bliżej rozpoczęcia sprzedaży na początku 2023 roku. Oczekuje się, że Accord nowej generacji doda nieco ceny do modelu poprzedniej generacji. Nowy Accord LX może kosztować około 28 000 USD, hybrydowy Accord Sport około 33 000 USD, a w pełni naładowany Touring około 40 000 USD.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna