Tesla Cybertruck 2024 ma wersję Cyberbeast o mocy silników na poziomie 845 KM i nadwozie odbijające piłki baseballowe

sty 08, 2024

Tesla

Nie, oczy Cię nie oszukują. Tesla Cybertruck wreszcie jest. Elektryczny pickup został zaprezentowany podczas uroczystości w Gigafactory Tesla w Austin w Teksasie, transmitowano ją na żywo w serwisie X, dawniej znanym jako Twitter. Dyrektor generalny Elon Musk rozpoczął wydarzenie od oświadczenia: "Przed Państwem samochód, który według opinii ekspertów, nigdy nie miał być wyprodukowany ... Myślę, że to nasz najlepszy produkt. Wreszcie przyszłość zaczyna wyglądać jak przyszłość." Nazwał go również "lepszym pickupem niż pickup i lepszym samochodem sportowym niż samochód sportowy".

cybertruck-keep-the-adventure-going-carousel-slide-1-lightbar-desktop-6568f8f0ee01b.jpg

W Cybertrucku zastosowano stop stali nierdzewnej do budowy karoserii, a Musk twierdzi, że ten "egzoszkielet" nadaje Cybertruckowi większą sztywność przy zginaniu, niż McLaren P1. Musk pochwalił również szybę odporną na stłuczenie, która zawiodła podczas uroczystej inauguracji w 2019 roku, kiedy projektant Tesla Franz von Holzhausen rzucił metalową kulą w szybę. Tym razem, aby pokazać wytrzymałość szkła von Holzhausen rzucił piłką baseballową i ona się odbiła. Tesla twierdzi, że samochód może wytrzymać uderzenie piłki baseballowej z prędkością 110 km/h lub gradu klasy 4. Podczas uroczystości odtworzono nagranie wideo, w którym samochód wytrzymuje serię strzałów z karabinu maszynowego Thompson, a także wideo, w którym Joe Rogan strzela w Cybertruck potężną strzałą.

Podstawowe dane techniczne, wymiary, zasięg i ładowność

Tesla Cybertruck ma deklarowaną zdolność holowniczą 5000 kg i ładowność 1134 kg. Kompozytowa skrzynia ładunkowa o długości 1,83 m i szerokości 1,22 m może zmieścić arkusze sklejki o wymiarach 1,2 x 2,4 m przy opuszczonej tylnej klapie. Musk powiedział, że samochód nie wymaga wykładziny skrzyni ładunkowej. Deklarowana masa modelu z trzema silnikami stanowi 3104 kg. Zainstalowano adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z maksymalnym prześwitem 442 mm. Cybertruck jest wyposażony w opony terenowe w rozmiarze 35 cali, chociaż nie jest jasne, czy są one standardowe, czy opcjonalne. Zadeklarowany współczynnik oporu powietrza wynosi 0,34.

cybertruck-into-the-wild-desktop-6568f8f5e4d6e.jpg

Cybertruck wykorzystuje system kierowniczy po przewodach. System zmienia przełożenie układu kierowniczego w zależności od prędkości pojazdu i ewentualnie innych czynników. Jest wyposażony w sterowanie na tylne koła i wektorowanie momentu obrotowego na tylnej osi i Musk powiedział, że Cybertruck ma promień skrętu poniżej Modelu S.

Cybertruck wykorzystuje 800-woltową architekturę elektryczną. Tesla deklaruje czas przyspieszenia do 100 km/h w 2,6 sekund w trybie „Beast” dla topowego modelu Cyberbeast i pokonuje 400 metrów w czasie mniejszym, niż 11,0 sekund.

cybertruck-human-meet-machine-desktop-6568f8ee7dba7.jpg

Dodatkowe dane techniczne zostały opublikowane na stronie Tesla podczas prezentacji pickupa. Dostępne są trzy warianty: RWD, AWD i Cyberbeast. Tesla twierdzi, że RWD przyspiesza do 100 km/h w 6,5 sekund, osiąga prędkość maksymalną 180 km/h i może holować 3400 kg. Deklarowany zasięg wynosi 402 km, a wariant z napędem na tylne koła pojawi się dopiero w 2025 roku.

Model z napędem na wszystkie koła rozwija moc 600 koni mechanicznych i przyspiesza do 100 km/h w deklarowane 3,9 sekundy, pokonując przy tym 547 km na jednym ładowaniu. To bez dostępnego "rozszerzenia zasięgu", które jest akumulatorem wielkości skrzynki narzędziowej, umieszczonym w przedniej części przestrzeni ładunkowej za tylną częścią kabiny. To zwiększa obliczany zasięg do ponad 750 km. Masa pojazdu gotowego do jazdy dla modelu z napędem na wszystkie koła wynosi 2995 kg. Tesla twierdzi również, że Cybertruck AWD może dodać 219 km zasięgu w ciągu zaledwie 15 minut na jednym ze swoich superchargerów.

cybertruck-pll-pack-desktop-6568f8f3de821.jpg

Najwyższy model nazywa się Cyberbeast i zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 2,6 sekundy. Przy mocy 845 KM prędkość maksymalna wzrasta do 209 km/h, a zasięg spada do 515 km lub 708 km z instalacją rozszerzenia zasięgu. Zarówno model z napędem na wszystkie koła, jak i Cyberbeast są wyposażone w 20-calowe koła. Cyberbeast może naładować 206 km przez 15 minut za pomocą ładowarki Supercharger Tesla.

Cena i inne szczegóły 2024 Tesla Cybertruck

„Dostawa zaczyna się właśnie teraz”, powiedział Musk, gdy Cybertrucki wyjechały na scenę i zostały przekazane ich właścicielom. Nie ma widocznych klamek, a przednie drzwi prawdopodobnie otwierają się za pomocą przycisku na słupku B.

Tesla twierdzi, że akustyczne szyby zapewniają w kabinie ciszę "jak w kosmosie", a 18,5-calowy ekran dotykowy z przodu jest uzupełniany 9,4-calowym ekranem dla pasażerów z tyłu. Jest również dostępny zamykany bagażnik o deklarowanej pojemności 1,9 metra sześciennego, w którym umieszczono przedział ładunkowy.

cybertruck-pll-lock-desktop-6568f8f3eb814.jpg

Tesla podała również listę gwarancji na Cybertruck. Gwarancja podstawowa na samochód obejmuje cztery lata lub 80 000 kilometrów, podczas gdy akumulator i zespół napędowy pozostają objęte gwarancją przez osiem lat lub 240 000 kilometrów. Gwarancja ta obejmuje zarówno modele AWD, jak i Cyberbeast, bez ujawniania szczegółów dla RWD.

Model RWD kosztuje od 60 990 USD, AWD – od 79 990 USD. Cyberbeast zamyka stawkę podstawową ceną 99 990 USD.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna