2025 BMW X3 to większy, bardziej zelektryfikowany luksusowy kompaktowy SUV

cze 20, 2024

BMW

Nowy BMW X3 na rok 2025 został obniżony, wydłużony i poszerzony, aby pomieścić więcej funkcji i możliwości, a także otrzymał nowe nazwy modeli, zrezygnował z napędu na tylną oś, otrzymał więcej standardowego wyposażenia i oczywiście podrożał. Oto, co musisz wiedzieć o najnowszym kompaktowym luksusowym crossoverze BMW.

2025bmwx3m50xdrive17.jpeg

W tym roku nowy X3 zyskał bardziej sportowy wygląd, ponieważ jego całkowita wysokość została zmniejszona o 25 mm (do 1661 mm), całkowita długość zwiększona o 33 mm (do 4754 mm), a szerokość o 28 mm (do 1920 mm). W rezultacie stał się niższy, dłuższy i szerszy, wizualnie sprawiając wrażenie bardziej przytulnego do drogi. Maska chłodnicy ma teraz zarówno pionowe, jak i narożne linie, co czyni ją bardziej interesującą, z dodatkowym podświetleniem konturów, które sprawia, że ​​te linie świecą w nocy. Z tyłu dolna część wykończenia ukrywa rury wydechowe, a górna je eksponuje.

2025bmwx3m50xdrive16.jpeg

Standardowo montowane są 19-calowe felgi aluminiowe, dostępne są również koła 20- i 21-calowe. Dostępny pakiet M Sport otrzymuje unikalny design 19-calowych kół, a pakiet M Sport Professional obejmuje czerwone lub niebieskie zaciski hamulcowe, opcję oświetlenia M Shadowline wraz z pełnym pakietem wykończeniowym Shadowline i standardowe podświetlenie konturu atrapy chłodnicy (jest to już standard w wyższej z dwóch nowych wersji wyposażenia).

Nazewnictwo modeli BMW X3 2025

W czwartej generacji X3 BMW całkowicie zrezygnowało z oznaczenia "i" dla "wtrysku paliwa" w swojej nomenklaturze, ponieważ schemat nazewniczy "i" będzie zarezerwowany wyłącznie dla samochodów elektrycznych BMW (BMW i4, i5, i7 itp.). Teraz BMW X3 2025 ma dwie wersje wyposażenia o nazwach 2025 BMW X3 30 xDrive i 2025 BMW X3 M50, które odpowiadają odpowiednio wersjom wyposażenia X3 30i i M40i poprzedniej generacji.

Silniki BMW X3 2025

Wersja X3 M50 xDrive jest teraz wyposażona w zmodernizowany 3,0-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik (oznaczany teraz jako B58B30M2) z 48-woltową hybrydową instalacją miękką (jest to rozrusznik-generator zamontowany na wale korbowym i silnik elektryczny zintegrowany z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów). Posiada pakiet technologii Efficient Dynamics Next od niemieckiego producenta samochodów, który, jak się mówi, obejmuje zmiany w kanałach dolotowych, geometrii komory spalania, układzie wtryskowym, układzie zapłonowym, kierunku spalin i synchronizacji wałów rozrządu, a także przełączane wahacze wydechowe i elektryczną regulację wałka rozrządu eVANOS. Tłoki mają teraz kanały chłodzenia olejem, nowe tuleje i panewki łożysk głównych, a także nowy "wyjątkowo wytrzymały" napęd wału korbowego.

2025bmwx3m50xdrive5.jpeg

Oczekiwana łączna moc X3 M50 xDrive wynosi 393 KM i 580 Nm momentu obrotowego. Skoro już mowa o wersji X3 M50 xDrive, to w standardzie jest ona również wyposażona w adaptacyjne zawieszenie M Sport z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, zmienne sportowe wspomaganie kierownicy, hamulce M Sport, 20-calowe felgi aluminiowe i tylny mechanizm różnicowy M Sport.

Bardziej skoncentrowany na masie pakiet X3 30 xDrive jest napędzany czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2,0 litra (oznaczonym jako B48B20O2), również z 48-woltową technologią łagodnej hybrydy, ulepszonymi kanałami dolotowymi i komorami spalania oraz aktywnym układem zapłonowym cewki. Przełączane wahacze umożliwiają jazdę wyłącznie z napędem elektrycznym przy niskich prędkościach dzięki systemowi hybrydowemu. Oba zmodernizowane silniki wykorzystują teraz tak zwany cykl spalania Millera, skracając czas otwarcia zaworów dolotowych. Spodziewaj się, że X3 30 xDrive osiągnie moc 255 KM i moment obrotowy 400 Nm, co pozwoli X3 30 osiągnąć prędkość 100 km/hw 6,0 sekundy. Co ciekawe, w tej chwili oba poziomy wyposażenia są oferowane tylko z napędem na wszystkie koła.

2025bmwx330xdrive7.jpeg

Ponadto nadwozie (rama samochodu do czasu ostatecznego montażu) wszystkich poziomów wyposażenia X3 stało się lżejsze, ale sztywniejsze, Podwójna przegubowa kolumna z przodu i pięcioramienne tylne zawieszenie zapewniają dokładniejsze pokonywanie zakrętów, a system Dynamic Damper Control (Dynamic Damper Control) będzie potrzebny, jeśli chcesz uzyskać większą kontrolę.

Bezpieczeństwo BMW X3 2025

Zaktualizowany BMW X3 zawiera szereg funkcji bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, w tym łagodzenie skutków kolizji czołowej, utrzymanie pasa ruchu, ostrzeganie o przekroczeniu prędkości, wykrywanie martwego pola, asystenta parkowania, system wspomagania parkowania tyłem oraz kamerę cofania. Dostępny opcjonalnie pakiet Driving Assistant Professional może wykorzystywać system utrzymania pasa ruchu, ochronę przed kolizjami bocznymi i kontrolę odległości na autostradach, a asystent korków oferuje jazdę bez użycia rąk przy prędkościach do 65 km/h.

Wnętrze BMW X3 2025

2025bmwx3m50xdrive3.jpeg

Wewnątrz BMW X3 2025 znajduje się centralny ekran dotykowy, który łączy się z cyfrowym zestawem wskaźników kierowcy. Wielofunkcyjne przyciski na kierownicy i kontroler BMW iDrive na konsoli środkowej są połączone z inteligentnym asystentem osobistym BMW i systemem operacyjnym BMW iDrive 9, który teraz bazuje na oprogramowaniu Android Open Source Project (dostępny jest również wyświetlacz head-up dla kierowcy). BMW twierdzi, że odblokuje to aktualizacje BMW ConnectedDrive i umożliwi przeniesienie do samochodu większej liczby aplikacji firm zewnętrznych do nawigacji, przesyłania strumieniowego wideo, odtwarzania muzyki i podcastów, wiadomości i gier w samochodzie.

Cena i data premiery BMW X3 2025

Nowe modele X3 30 xDrive i X3 M50 xDrive będą kosztować odpowiednio 50 675 USD i 65 275 USD, wliczając opłaty za dostawę. Sprzedaż rozpocznie się już w czwartym kwartale tego roku.

Chcesz kupić auto z zagranicy z zyskiem?

Skontaktuj się z WESTMOTORS, na pewno pomożemy.

Masz pytania?
Zapytaj naszych ekspertów!

Promocje i rabaty dla naszych klientów

Jesteśmy zainteresowani długoterminową współpracą, dlatego co miesiąc przygotujemy nowe, ciekawe promocje i rabaty dla naszych klientów. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji można uzyskać u naszych menedżerów.

Podaruj samochód marzeń!

Kup bon podarunkowy dla swoich bliskich z ustaloną ceną naszych usług! Osoba okazująca bon będzie mogła zamówić samochód w dowolnym przedziale cenowym za jedyne 3000 netto za nasze usługi i zaoszczędzić do 60% !

Rabat na ponowne zakupy

Kupując drugie i kolejne auto z naszą firmą otrzymujesz gwarantowany rabat 20% na nasze usługi.

Wybierz samochód już teraz!

Zaznacz 3 parametry: rodzaj paliwa, rodzaj nadwozia i budżet.

Wyślemy Ci kilka korzystnych opcji samochodów, które najbardziej odpowiadają twoim wymaganiom.

Rodzaj paliwa

Twój budżet (zł)
w tym dostawa i odprawa celna